مصرف پنیر به تنهایی بسیار مضر بوده و بلغم زاست.

یه دکتر و محقق طب اسلامی – ایرونی با اشاره به اشتباهات عادی در سفره های ایرونی، گفت: بعضی از عادتای غذایی نادرست منتهی به مریضیای قلبی و عروقی و گوارشی می شه.

مریم نواب زاده، در گفت وگویی گفت: عادت غذایی ایرانیان هم مثل دیگه ابعاد زندگی اونا، ترکیبی از سنت و مدرنیسمه، این رفتار غذایی که نه از مواهب سنت برخورداره و نه از منافع غذاهای مدرن – البته مشکلات و آفتای هر دو رو هم داره- باعث شده مریضیای قلبی و عروقی و گوارشی و بدنای چاق ارمغان این وضعیت واسه ایرانیان باشه.

زرشک پلو با مرغ و باقلا پلو با ماهی
نواب زاده گفت: هر دوی این غذاها، بسیار سرد هستن و کم کم در صورت مصرف زیاد، غلظت خون ایجاد کرده و مقدار زیادی اخلاط نابجا و مضر بلغم و سودا در بدن تولید می کنن. ماهی، مرغ، برنج، زرشک، باقلا، روغن نباتی همه سرد و بلغم زا هستن. حال اگه همراه این غذاها، سالاد، ماست یا ترشیجات هم مصرف شه، مشکل چند برابر می شه. در صورت مصرف اینجور غذاهایی، حتما باید اودیه ها و مواد غذایی گرم مثل فلفل مشکی، زنجبیل، آویشن، مشکی دانه، عسل، کنجد و خرما استفاده کنین.

خوردن ماست و دوغ همراه با غذاهای گوشتی
ایشون اضافه کرد: مصرف همزمان ماست و غذاهای گوشتی، یکی از ممنوعات طب سنتی هستش. طبق گفته حکما، مصرف همزمان ماست با غذاهای گوشتی علاوه بر اینکه تولید بلغم می کنه، موجب فساد گوشت در معده و در بعضی موارد بروز لک و پیس می شه.

حذف سبزی از سفره و جایگزینی سالاد
نواب ادامه داد: طبع بیشتر سبزیا گرمه و به هضم غذا بسیار کمک می کنن. سبزیا پر از مواد معدنی و ویتامین هستن، هم اینکه به دلیل دارا بودن فیبر، مانع یبوست می شه، اما سالاد بر خلاف سبزی، طبع سردی داره و هضم غذا رو (برخلاف تصور مردم) دچار مشکل می کنه.

خوردن زیاد عدسی
این دکتر و محقق طب اسلامی – ایرونی با بیان اینکه عدس غذایی سودا زاست و مصرف زیاد اون موجب بروز و افزایش غلظت خون می شه، اعلام کرد: بدیش اینه امروزه تماشاگر اون هستیم که به دلیل تبلیغات زیاد در مورد خون ساز بودن عدس، مردم بقیه حبوبات رو کنار گذاشته و عدس رو بیشتر از بقیه حبوبات مصرف می کنن.

مصرف پنیر به تنهایی و در وعده صبحونه
نواب زاده ادامه داد: مصرف پنیر به تنهایی بسیار مضر بوده و بلغم زاست. خوردن پنیر به تنهایی و در وعده صبحونه، فرد رو دچار بیحالی، سستی و بی حالی و کندی در یادگیری و کاهش تمرکز ذهن می کنه.
ایشون گفت: غده پاراتیروئید، وظیفه تنظیم کلسیم و فسفر بدن و جذب اونا رو بردوش داره. این غده کلسیم و فسفر رو با همدیگه و در کنار هم می شناسه، پس در وقتی که ماده غذایی شامل کلسیم رو مصرف می کنیم، باید همراه اونم فسفر مصرف کنیم، وگرنه، غده پاراتیروئید، فسفر رو از مغز برمی داره که موجب کندذهنی می شه. ایشون اضافه کرد: بهترین زمان مصرف پنیر، وعده شام و به همراه مصلاحات اون (گردو، زیره، مشکی دانه و آویشن) بوده، چون بیشترین اندازه ترشح به وسیله غده پاراتیروئید موقع شب صورت میگیره.

حذف سرکه از غذا
این دکتر و محقق طب اسلامی – ایرونی گفت: حذف سرکه یکی از ظلم هاییه که به وسیله گروهی از پزشکان دامن زده شده. نواب زاده اعلام کرد: سرکه در طب سنتی به عنوان یه حمل کننده (Carrier) حساب می شه. حمل کننده ماده ایه که داروها رو جهت مصرف به اعضای لازم میرسونه.

تنوع خواری و مصرف شکلای جور واجور زیاد تو یه وعده غذایی
ایشون گفت: اینجور روش غذا خوردن، موجب به هم خوردن تنظیم گوارش شده و بسیار مضره. وقتی که چند ماده غذایی جور واجور رو تو یه وعده میل می کنین، آنزیمای هاضمه دچار پریشونی و گیجی و مشکل شده و هضم غذا ناقص می شه، چون مواد غذایی متفاوت، زمان هضم متفاوتی با همدیگه دارن. در نتیجه از ترکیب این مواد، اخلاط فاسد در بدن تولید می شه.

وعده غذایی ظهر
ایشون گفت: از نظر طب سنتی وعده غذایی ظهر، مضر بوده و بلغم و سودا رو در بدن زیاد می کنه و دلیل غلظت خون می شه. نواب زاده اضافه کرد: ترک وعده نهار موجب تقویت ایمنی بدن، تناسب اندام، حفظ تعادل مزاج و رفع مریضیا می شه. ایشون یادآورشد: گرم ترین زمان در طول روز، ظهره که بهترین کار در اون ساعات، سرد کردن بدنه، نه خوردن غذا. در طب سنتی پیشنهاد شده که انرژی بدن در زمان ظهر از خواب قیلوله تامین شه.

نبود مصرف درست آجیل
این دکتر و محقق طب اسلامی – ایرونی گفت: آجیل واسه کاهش چربی، غلظت خون، سلامت قلب، سلامت کبد و افزایش کارکرد مغز خیلی زیاد به درد بخور و لازمه. طبق تحقیقات مصرف روزانه یه مشت آجیل، بین ۵ تا ۱۵ سال به طول عمر آدم اضافه می کنه.
نواب زاده اعلام کرد: مصرف دست کم ۷ عدد بادام در روز (البته به شرطی که به صورت تازه از پوست در بیاد) در جهت پاکسازی کبد و تقویت استخونا، رشد قدی کودکان و افزایش ضریب هوشی و حافظه پیشنهاد شده.

: بهترین نوع آجیل، ۴ مغز گردو، بادام، فندق و پسته س که ۴ برابر گوشت انرژی داره و تموم ۲۰ نوع پروتئین لازم بدن رو تامین می کنه. پیشنهاد می شه ۴ مغز رو هفته ای یه بار درست کرده، به صورت پودر در آورده و تو یه ظرف در بسته نگهداری کنین. ۴ مغز به عنوان یه غذای بسیار عالی واسه کودکان در حال رشده.

نبود مصرف درست ادویه جات
دکتر و محقق طب اسلامی – ایرونی با بیان اینکه باور غلط دیگه مضر بودن ادویه جات واسه کبده، گفت: تنها مورد احتیاط ادویه، افراد صفراویه. نواب زاده اضافه کرد: مصرف ادویه با غذا موجب فعال شدن کبد و کارکرد منظم دستگاه گوارش می شه. : مصرف همیشگی و دراز مدت ادویه، بلغم و سودا نا بجای بدن رو کاهش داده و در تخفیف و درمان مریضیای به وجود اومده به وسیله بلغم و سودا بسیار موثره، مریضیایی مثل آرتروز، درد مفاصل، نفخ معده، کاهش حافظه، صرع، شب ادراری، عفونتای زنونه، افسردگی و …

منبع : ایسنا