: اشتباهات مراقبت از پوست

افراد دارای گونه های پوستی فراوون هستن، از جمله پوست طبیعی، پوست خشک و پوست چرب که هرکدوممراقبت پوستی خاص خود رو نیازدارند.

بعضی وقتا بدون این که بدونیم، پوست مون رو در بدترین شرایط ممکن قرار می دیم، همین امر کم کم منتهی به خشکی و چین و چروک پوست می شه. اما به راستی واسه داشتن پوستی سالم و دلپذیر چیکار باید کرد؟ در ادامه مطلب به اشتباهات عادی در مورد مراقبت از پوست که متخصصین طی سالها تجربه به اونا فهمیدن، اشاره کردیم.

روشای غلط مراقبت از پوست

کارشناسان درجدیدترین پژوهشای خود به این نتیجه رسیدن انجام خدمات جور واجور پوستی و زیبایی باید متناسب با نوع پوست هر فرد به وسیله متخصص انجام شه، چون امکان تشخیص اشتباه و ایجاد آسیب پوستی به وسیله افراد غیر متخصص هست.

هر شوینده ای واسه نوع خاصی از پوست مناسبه و خرید بدون دقت و کارشناسی می تونه دلیل آسیب به پوست شما شه.
پوستای چرب حتما پوستای مرطوبی نیستن. کارکرد تولید چربی پوست با نگهداری رطوبت پوست به طور کامل متفاته. پس حتی اگه پوستی چرب دارین، بازم به کار گیری کرمای مرطوب کننده واسه شما واجبه.
ندیده گرفتن نواحی جور واجور پوست بدن
گردن و سر شونه ها هم از نقاط مهم بدن هستن که پوستی حساس و نازک مانند پوست صورت دارن، به خاطر همین به همون نسبت که پوست صورت تون پیر می شه، پوست این نواحی هم آسیب می بینه. پس کرمای ضد آفتاب خود رو واسه این قسمتای بدن هم استفاده کنین.
مصرف زیادتر از اندازه کرم
شاید فکر کنین که هر چی از کرمای مراقبت پوست بیشتری استفاده کنین بهتره اما واقعیت چیز دیگه ایه. بعضی مواقع ممکنه که این عمل به پوست شما آسیب برسونه. مصرف رتینول، اسید سالیسیلیک و اسید گلیکولیک موجب التهاب پوست می شن. پس در مصرف هر محصول مراقب پوستی که استفاده می کنین، میونه روی رو حفظ کنین.
مصرف زیاد رتینول
اگه از رتینول به عنوان ماده ضد پیری استفاده می کنین، خوبه اما به شرطی که در این کار زیاده روی نکنین چون موجب التهاب پوست می شه. واسه کاهش این خطر، اول پوست صورت تون رو با کرم مرطوب کننده بپوشونین تا هیدراته شه بعد رتینول رو روی اون بمالید. در این شرایط کرم مرطوب کننده مانند دیواری مانع از التهاب، قرمزی و خشکی پوست می شه.
نبود استفاد از کرم ضد آفتاب در روزای ابری
اگه بیشتر از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بدون کرم ضد آفتاب زیر آسمون ابری قرار بگیرین، کم کم پوست تون آسیب می بینه. پس براتون مهم نباشه که آسمون آفتابیه یا ابری و بارانی، زدن کرم ضد آفتاب رو در برنامه روزانه تون بذارین.
مصرف بیشتر از اندازه لایه بردارها
استفاده زیادتر از اندازه از لایه بردارها به معنی داشتن پوستی بهتر نیس، بلکه این کار موجب ضعیف شدن پوست می شه و به دنبال به کارکرد مقاومتی پوست آسیب میرسونه و باعث می شه که پوست در مقابل عفونتا و باکتریا هیچ عکس العملی از خود نشون نده. حتی اگه این اتفاق نیفته، پوست ملتهب شده و دچار پیری زودرس می شه، پس در مصرف لایه بردارها هم میونه روی کنین.
شستن صورت با آب گرم
آب گرم نه فقط به روغنای طبیعی پوست آسیب میرسونه و موجب خشکی می شه بلکه پوست رو ملتهب هم می کنه. پس بهتره که با آب داغ صورت تون رو نشویید.
نبود رعایت ترتیب کرما
اگه شما چند محصول مراقبت پوست دارین و می خواین که اونا رو با هم استفاده کنین باید حواس تون به ترتیب شون باشه تا به درستی جذب پوست تون شن. اول از همه سرم پوست، بعد لوسیون و در آخر کرم پوسته. این رو هم یادتون نره که مواد تشکیل دهنده اونا ممکنه که با هم ترکیب شده و عکس العملی برعکس نشون بدن، پس علاوه بر ترتیب به کار گیری اونا باید از ترکیب مثبت اونا با هم هم بدونین، وگرنه وقت تون رو هدر دادین.

بارعایت موارد بالا می تونین از داشتن پوستی جوون و دلپذیر در هرسنی لذت ببرین.

اشتباهات بزرگ خانوما در مراقبت از پوست

برگرفته از برترینا – دیلی میل -/ح

.

منبع : namnak.com

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

  • مطالب در رابطه
  • مراقب این اشتباهات در مراقبت از پوست باشین
  • قابل توجه خانوما شاغل: از پوست تون این جوری مراقبت کنین