اشتباهی در نوشیدن چای که می تونن چای به درد بخور رو به یه معجون خطرناک تبدیل کنه 

چای و نوشیدن چای یکی از بهترین و مورد علاقه ترین نوشیدنیا در سرتاسر دنیاس . خیلی از ما امتیازات اونو میدونیم و در نشست هامون در مورد اون صحبت می کنیم و میدونیم که یه نوشیدنی منحصر بفردیه . اما با اینحال ویژگیای مثبت ، بعضی از کارا و یا عادات اشتباه می تونن چای رو از یه نوشیدنی به درد بخور به یه نوشیدنی خطرناک تبدیل کنن که در ادامه این بخش از سلامت نمناک به اونا می پردازیم.

اشتباهات خطرناک هنگام نوشیدن چای و مشکلات اون

اشتباهات خطرناک شما هنگام نوشیدن چای

اشتباهاتی هستن که می تونن مضر و خطرناک باشن و اونا عبارتند از : 

۱- نوشیدن چای همراه با طعم مرکبات

در سال ۲۰۱۳ مجله Toxicology مطالعه ایی رو منتشر کرد که ۳۰ نوع جور واجور چای رو مورد موشکافی قرار داده بودن . در تموم نمونه ها ، محققان مقادیر خطرناکی از سرب و بعضی از شکلای جور واجور آلومینیوما رو پیدا کردن که این فلزات می تونن خطر بیماریای قلبی ، کلیوی و سیستم تولید مثل رو مورد خطر بذارن .

در سال ۲۰۱۵ مطالعه ایی انجام شد که تفاوتایی بین چای کیسه ایی و چایای بسته ایی رو گرفتن . تحقیقات زیاد بین این دونوع جور واجور چای نشون داد که چایای کیسه ایی که با مرکبات مزه دار شدن ۱۰ تا ۷۰ برابر نسبت به چایای بسته بندی شامل آلومینیوم و سرب و حتی گاه ها کادمیومه .

 

۲- خرید و نوشیدن چای ارزون

یه مطالعه منتشر شده در سال ۲۰۱۳ چای رو نسبت به قیمتای جور واجور مورد موشکافی قرار داد و نتیجه تحقیق اونا نشون داد که چایای ارزون قیمت ۳ برابر یا بیشتر می تونن دندون هامون آسیب بزنن چون که اندازه فلوراید در اونا خیلی زیاده .

باید اینم بگیم که که شکلای جور واجور چای گرون دارای فلوراید کمتری هستن و این فقط به دلیل مراحل کاشت و برداشت این چایا هستن که با استانداردهای جور واجور و قوانین سختگیرانه بهداشت رو اونا کاشت و برداشت می شن .

 

۳- خطر نوشیدن چای گیاهی واسه خانمای باردار

در ماه نوامبر ۲۰۱۵، مجله Food Chemistry نمونه ای از چایای گیاهی لازم واسه نوزادان، مادران باردار و شیرده رو بررسی کرد . این مطالعه نشون داد که ۸۶٪ نتیجه مثبت در آزمایش وجود سمومه که می تونن باعث آسیبای کبدی شن .

 

چایی که نوشیدن اون واسه زنان باردار مضره

 

۴- نوشیدن چای زیادتر از اندازه داغ

هنری شارپ (Henry Sharpe) که متخصص گوش و حلق و بینی بریتانیاییه عقیده داره که نوشیدن چای داغ می تونه اثرات بدی روی عروق نازوفارنکس داشته باشه. بخار از فنجون موجب گسترش اونا می شه و بیشتر می تواندند باعث خونریزی بینی شه. دمای معمولی واسه نوشیدن چای باید حدودا ۵۰-۶۰ درجه سانتیگراد باشه . واسه رسیدن دمای چای به یه دمای مطلوب ، باید تا ۵-۷ دقیقه صبر کنین. 

 

۵- نوشیدن چای پررنگ و خطرات اون واسه سلامت بدن

مجله پزشکی The New England ، داستانایی از چندین مریض رو که تحت تاثیر عادت اشتباه نوشیدن چای پررنگ قرار گرفته بودن رو منتشر کرد . مهمه که یکی از اونا یه خانوم ۴۷ ساله بود که به مدت ۱۷ سال هر روز چای پررنگ می خورین و در مدت کوتاهی اون تقریبا تموم دندون هاش از دست داد و استخون هاش شکننده تر شدن .

 

۶- نوشیدن چای پس از خوردن غذا و مشکلات اون 

مطالعاتی که در سال ۲۰۱۱ در دانشگاه کالیفرنیا انجام شد نشون داد که چای "آهن" رو با غذا وصل می کنه و جذب اونو به وسیله بدن کم می کنه . اگه بعد از وعده غذایی چای بخورین ، می تونه منتهی به عواقب ناگواری مانند مشکلاتی در پوست و مو شه . پزشکان می گن دست کم ۲۰ دقیقه بعد ازغذا چای بخورین .

مضرات نوشیدن چای قبل از خواب و بعد از غذا  

۷- نوشیدن چای قبل از خواب

نوشیدن چای قبل از خواب می تونه ضربان قلب و جریان خون رو زیاد کنه و هم اینکه می تونه منتهی به عواملی مانند هیجان زده کردن و پر انرژی کردن مغز و سیستم عصبی کنه . در طول روز و کار نوشیدن چای هیچ مانعی نداره ولی نوشیدن چای قبل از خواب می تونه باعث بی خوابی شما شه .

اشتباهات خطرناک هنگام نوشیدن چای و مشکلات اون

موقعی که نوشیدن چای واسه شما سمه !!

۵۵

منبع : گروه ترجمه نمناک/ ف.ن

.

منبع : namnak.com