: اشتباهات عادی به کار گیری یخچال

بهداشت

یخچال به اندازه ای دم دستی شده که کسی تصور نمی کنه نتونه درست ازش استفاده کنه. در این مطلب لیستی از اشتباهات عادی به کار گیری یخچال رو ارائه می دیم. لطفاً با ما همراه باشین.

یکی از اشتباهات عادی در به کار گیری یخچال قرار دادن غذای داغ یا ولرم در یخچاله. چون گرمای غذای داغ یا حتی ولرم دمای داخل یخچال رو بالا می بره و در نتیجه در وظیفه نگهداری از مواد غذایی دیگه مشکل به وجود میاد. اینطوری خطر آلوده شدن مواد غذایی که به درستی بسته بندی نشده ان زیاد میشه. همه آدما مخصوصا خانوما روزانه زیاد با یخچال سر و کار دارن. در واقع یخچال یکی از لوازم لازم هر آشپزخانه ایه که بدون اون کمیت کارای خونه لنگ می شه.

این وسیله به اندازه ای دم دستی شده که کسی تصور نمی کنه نتونه درست ازش استفاده کنه. در حالی که خیلی از عادتامون به وسیله لازم و حتی مواد غذای داخل اون آسیب می زنه. در واقع قرار دادن غذای داغ در یخچال، نبستن در اون، تمیز نکردن یخچال و چیزای دیگه ای به جز اینا جزو اشتباهائیه که بیشتر خانوما در به کار گیری یخچال مرتکب می شن. در این مطلب لیستی از اشتباهات عادی به کار گیری یخچال رو ارائه می دیم. لطفاً با ما همراه باشین.

قرار دادن غذای داغ یا ولرم در یخچال

یکی از اشتباهات عادی در به کار گیری یخچال قرار دادن غذای داغ یا ولرم در یخچاله. چون گرمای غذای داغ یا حتی ولرم دمای داخل یخچال رو بالا می بره و در نتیجه در وظیفه نگهداری از مواد غذایی دیگه مشکل به وجود میاد. اینطوری خطر آلوده شدن مواد غذایی که به درستی بسته بندی نشده ان زیاد میشه. پس لازمه که قبل از قرار دادن باقیمونده غذا داخل یخچال اونا رو به طور کاملً سرد کنین. اگه عجله دارین و یا هوای داخل آشپزخانه گرمه می تونین ظرف غذا رو داخل ظرف بزرگتری که شامل آب سرد و یخه بذارین تا دمای اون با سرعت بیشتری پایین بیاد و خنک شه.

مواد غذایی رو همونطور که خریده اید داخل یخچال قرار می دید

هر قدر هم که عجله داشته باشین باید توجه کنین که چیدن مواد غذایی خریداری شده در یخچال مهمه. بهتره قبل از قرار دادن خریدهایتان داخل یخچال اونا رو از پلاستیکا یا کارتنا خارج کنین. چون ممکنه که این پلاستیکا یا کارتنا تمیز نباشن و یخچال هم به میکروبای موجود در اونا آلوده شه. پلاستیک مواد غذایی امکان آلوده شدن مواد غذایی دیگه رو بالا می بره و هم اینکه مانع از چرخش هوای سرد در داخل یخچال می شه.

در یخچال جای هر ماده غذایی نیس

در یخچال واسه چیدن هر ماده غذایی مناسب نیس. این قسمت از یخچال واسه نگهداری تخم مرغ، سسا و نوشیدنیا اختصاص داده شده. پس نمیشه هر ماده غذایی که دم دستتون باشه در این قسمت بذارین. چون دمای این قسمت مانند بخشای دیگه یخچال نیس. پس از قرار دادن سوسیس کالباس، گوشت و چیزای دیگه ای به جز اینا در این قسمت دوری کنین و اونجا رو مواد غذایی اشاره شده اختصاص بدین.

در یخچال رو باز نگه می دارین

بعضی از افراد در یخچال رو با در کابینت یا کمد اشتباه می گیرن. چون در اونو باز گذاشته و به کارای دیگرشون می رسن. البته بعضی وقتا در یخچال دچار مشکل شده و به خودی خود خوب بسته نمی شه که در این صورت نیاز به تعمیر داره. یا اینکه بعضی افراد در چیدن مواد غذایی دقت نمی کنن و تراکم مواد غذایی مانع از بسته شدن در یخچال می شه. در هر حال این کار باعث خراب شدن مواد غذایی می شه که در اونا خوب پوشونده نشده. پیشنهاد می شه از باز و بستن زیاد در یخچال هم دوری کنین چون تعادل دمای داخل اون به هم می ریزه. هم اینکه از باز نگه داشتن طولانی در اون دوری کنین.

غذاها رو دیر به یخچال منتقل می کنین

درسته که گفته شد اول باید غذاها رو خنک کنین بعد به یخچال انتقال بدین. اما نباید زمان خنک کردن و انتقال اونا رو به یخچال طولانی کنین. در واقع نباید زمان انتقال مواد غذایی به یخچال بیشتر از ۲ ساعت طول بکشه. چون بعضی بعد از پخته و آماده شدن مستعد هاگ هستن که ممکنه کپک زده و در دمای محیط باعث ایجاد ترکیبات سمی شه.

گوشتی که ۳ روز در یخچال مونده رو یخ زده می کنین

گوشت خریده اید و داخل یخچال قرار دادین و یادتون رفته. چند روز بعد یادتون میفته و تصمیم می گیرین اونو واسه نگهداری دراز مدت یخ زده کنین. اما این کار به طور کاملً اشتباهه. هر ماده غذایی تازه رو باید بدون این دست اون دست کردن یخ زده کرد مخصوصا اگه این ماده غذایی گوشت باشه. چون ممکنه بعد از ۳ تا ۴ روز نگهداری در یخچال خطر رشد باکتریا زیاد شده باشه. پس باید اونو بدون معطلی استفاده کنین و یخ زده کردن اون کار اشتباهیه.

یخچالتان رو دو بار در سال تمیز می کنین

درسته که باز کردن و تمیز کردن یخچال کار سخت و وقت گیریه. اما دوری از این کار اشتباهه و سلامتی رو به خطر میندازه. نباید باز کردن یخچال رو به ایام خونه تکونی محدود کنین. لازمه که هر ماه یه بار یخچالتان رو تمیز کنین مخصوصا اگه گوشت زیادی در اون نگهداری می کنین. پیشنهاد می کنیم بعد از تمیز کردن یخچال ۴ تا ۵ قطره لیموترش رو روی یه دستمال نم دار ریخته و اونو روی سطوحی که با مواد غذایی تماس داره بکشین. هم اینکه می تونین از جوش شیرین هم واسه ضدعفونی کردن یخچالتان استفاده کنین.

یخچال رو با گنجه یا انباری اشتباه می گیرین

قرار دادن مواد غذایی داخل یخچال سرعت رشد میکروارگانیسما رو از جا در آورد می کنه و اینطوری بروز مسمومیت و آلودگی غذایی کم میشه. این کار باعث نگهداری باکیفیت مواد غذایی هم می شه. اما نباید مواد غذایی رو دراز مدت در یخچال نگهداری کنین. بهتره مواد غذایی رو کم بخرین و تازه به تازه به مصرف برسونین. یخچال واسه تازه نگه داشتن مواد غذاییه نه واسه نگهداری دراز مدت از اونا.

.

منبع : pezeshk.us