:  

اشتباهات عادی در ” اتو کشیدن موها “

پیشنهاد می شه قبل از شروع کار، روی موای تمیز و کمی مرطوب، اسپری محافظتی مو یا هر محصول مناسب با نوع و بافت مو رو استفاده کرده و اینطوری، سلامت موهای خود رو حفظ کنین.
این موارد جزء خطاهای عادی خیلی از افراد در زمان به کار گیری اتوی موه که داشتن اون تا حد زیادی مانع از آسیب بیشتر به موها شده و سلامت اونا رو حفظ می کنه.

دکتر ملکی، متخصص پوست و مو گفت: اگه قبل از اتو کشیدن موها از یه محصول مراقبتی واسه مراقبت از موها در برابر گرما استفاده نکنین، واقعا موها رو خیلی راحت در برابر آسیب جدی قرار دادین. این موضوع نه فقط در مورد اتوی مو، بلکه در مورد هر نوع وسلیه گرمایی دیگه هم صادقه. پیشنهاد می شه قبل از شروع کار، روی موای تمیز و کمی مرطوب، اسپری محافظتی مو یا هر محصول مناسب با نوع و بافت مو  رو استفاده کرده و اینطوری، سلامت موهای خود رو حفظ کنین.

ایشون اضافه کرد: همونطور که شاید بارها در سالنای آرایش دیدین، پس از حالت دادن موها با سشوار یا اتو، چند ثانیه صبر می کنن تا موها کمی خنک شه، اینطوری حالت موها بهتر و به مدت طولانی حفظ می شه.

ملکی گفت: به کار گیری اجناس مراقبتی یا بقیه اجناس حالت دهنده، کم کم روی اتو باقی می مونه. پیشنهاد می شه بعد از هر بار به کار گیری اتوی مو، اونو با دستمال تمیز کرده و واسه دفعه بعد کنار بذارین.

.

منبع :