به گزارش مدآنلاین به نقل از پرشین ایشون، این اشتباهات نه فقط در داشتن یه آرایش قشنگتر کمکی نمیکنه، بلکه می تونه حتی اونو بیریخت جلوه دهد. این اشتباهات هم اینکه ممکنه واسه سلامت پوست و چشماتون هم مضر باشه.

شما شاید فکر می کنین همه چیز رو در مورد ریمل می دونین، ولی با این حال ممکنه بازم یکی از این ۵ اشتباه از شما سر بزنه. این اشتباهات نه فقط در داشتن یه آرایش قشنگتر کمکی نمیکنه، بلکه می تونه حتی اونو بیریخت جلوه دهد. این اشتباهات هم اینکه ممکنه واسه سلامت پوست و چشماتون هم مضر باشه. پس این مطلب رو با دقت بخونین و از این اشتباهات جلوگیری کنین:

 

دوری از چشم عنکبوتی

شما نباید مژها رو با لایه های زیاد ریمل پر کنین! همیشه «زیاد» چیز خوبی نیس به خصوص اگه درباره ریمل باشه. فقط از یه یا دو لایه ریمل استفاده کنین تا دچار ظاهر ناخوشایند «چشم عنکبوتی» نشید. اگه می خواید آرایش چشم خود رو برجسته تر کنین از یه مداد قهوه ای یا مشکی در خط داخلی چشم استفاده کنین. کمی مداد در پایه مژها می تونه چشما رو مشخص تر کنه و در عین حال مژها رو پرپشت تر نشون میده.

 

 

 

 

   

دوری از قرمزی و التهاب چشم

ریملای قدیمی میکروبی شده و منتهی به التهاب و قرمزی چشم می شه. اگه به خاطر نمی بیارین کی ریمیلتان رو خریده اید، در دور انداختن اون مکس نکنین!

 

 

 

 

   

دوری از پخش شدن ریمل

مهم نیس چقدر در زدن ریمل ماهر و دقیق هستین، به هر حال پخش شدن اون بعضی وقتا اتفاق میفته و پاک کردن اون کار خسته کننده ایه. به همین منظور اگه یه کارت ویزیت یا هرچیز کاغذ کوچیک دارین اونو قبل از زدن ریمل به زیر مژها ببرین، اینطوری سیاهیای اون روی کاغذ می مونه نه روی صورتتون.

 

 

 

 

   

بلند نشون دادن مژها

ریمل زدن رو از ریشه های مژه شروع کنین. با اینکه شاید به نظرتون این کار روشن به نظر می رسه ولی معمولا وقتی که عجله دارین ریشه مژها رو از خاطر می برید و حالا حتما نمی دونین چه مشکلی پیش میاد؟ وقتی شما پایه مژها رو فراموش می کنین، ریمل تنها باعث کوتاه نشون دادن مژهاتون می شه.

 

 

 

   

موندگاری بیشتر ریمل

حتما وقتی یه ریمل گرانقیمت می خرید، ولی چند هفته بعد ریمل خشک می شه بسیار ناراحت میشین! اگه شمام دچار این مشکل شدین، پس نباید در هر بار استفاده دسته اونو با وجود هوا، پمپ کنین. به جای این کار اونو دوباره بپیچید و بچرخونین ولی اگه تویوپ اون از قبل خشک شده، بهتره این راه حل موثر رو امتحان کنین. یه یا دو قطره چشم سرمی (saline solution for the eye) به اون اضافه کنین.

   
     

منبع : modeonline.ir