۱- بعضیا خیال می کنن آجیل ارزش غذایی نداره و به قول معروف، شکم پرکنه!

اصلا این طور نیس! آجیل منبع سرشاری از پروتئین، آهن، روی، کلسیم، پتاسیم و بسیاری دیگه از مواد معدنی و ویتامینای آنتی اکسیدانه.

۲- بعضیا فکر می کنن چربی آجیل، سلامت قلب رو تهدید می کنه

البته آجیل چربه، اما چربی اش از نوع اشباع نشده که کلسترول خون رو پایین می آورد و خطر مریضیای قلبی و عروقی رو کم می کنه. بیشتر مغزهای موجود در آجیل شامل درصد اسیدهای چرب اشباع نشده هستن.

۳- بعضی میگن آجیل سرطان زاست

برعکس! شکلای جور واجور آجیل شامل آنتی اکسیدان هاییه که باعث کاهش خطر دچار شدن به سرطان می شه. این آنتی اکسیدانا از اکسید شدن و تخریب سلولا و بروز مریضیایی مانند دیابت هم جلوگیری می کنن. البته دیابتیا واسه مصرف آجیل باید اندازه تقریبی انرژی و کربوهیدرات آجیل مصرفی روزانه خود رو محاسبه کنن و اونو از کل کالری و کربوهیدرات دریافتی روزانه شون کم کنن.

۴- بعضیا هم از اون ور بام می افتن و میگن آجیل هیچ ضرری واسه بدن نداره

این هم اشتباهه! در آخر آجیلا پرکالری هستن و هر گرم آجیل، دست کم ۵ کالری انرژی غذایی تولید می کنه. از نظر ارزش تغذیه ای، یه نعلبکی آجیل تقریبا ۶۰۰ کالری انرژی غذایی داره؛ یعنی برابر ۲ بشقاب برنج! و به خاطر همین پیشنهاد می شه مصرف آجیل و مغزها به عنوان میان وعده و در حد متعادل باشه. وجود چربیای متراکم در شکلای جور واجور آجیل در زیاد شدن وزن و بروز چاقی موثره. ضمن این که آجیل، سلامت دندون ها رو هم به خطر میندازه و بعضی از محتویات آجیل، مانند بادام زمینی، واسه بعضی آدما به شکل آلرژن عمل می کنه و حساسیت زا هستن. آدمایی که به بادام زمینی یا به دیگر شکلای جور واجور موجود در آجیل حساسیت داشته باشن، با مصرف اون دچار عکس العملای حساسیتی می شن که این عکس العملا در بعضی از موارد می تونه بسیار شدید و حتی کشنده باشه. بخاطر این پیشنهاد می شه مثل این ادما از خوردن آجیل یا اون شکلای جور واجور خاص صرف نظر کنن. افراد گرفتار به آسم هم باید از خوردن آجیل و خشکبار کلا دوری کنن.

۵- میگن فشارخونیا باید قید تموم شکلای جور واجور آجیل رو بزنن

نه! به فشارخونیا پیشنهاد می شه در صورت تمایل به مصرف آجیل، تا حد ممکن از آجیلای خام استفاده کنن و دور آجیلای بوداده و شور رو خط بکشن. آجیل اگه به اندازه و به عنوان منبع تامین کننده بخشی از انرژی غذایی روزانه مون مصرف شه، ضرر که نداره هیچ، به درد بخور هم هست. اما بیماران گرفتار به فشارخون بالا باید حسابی مواظب باشن چون تحقیقات نشون داده مصرف آجیلای شور می تونه در افراد گرفتار به فشار خون بال، منتهی به شوک یهویی و ایست قلبی شه.

۶- خیلیا موقع خرید آجیل، پسته های لب خندان رو بهتر می دونن